سیرکومتر | کاربرد سیرکومتر | فروش سیرکومتر

سیرکومتر | کاربرد سیرکومتر | فروش سیرکومتر

(جهت مشاهده‌ی سیرکومتر ساخت شرکت آریانام، خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.)

سیرکومتر (Circometer)  یک نوار اندازه گیری فلزی مستحکم و البته منعطف است که برای اندازه گیری قطر خارجی و داخلی اجزاء گرد و متقارن مانند لوله ها، کابل ها، بطری ها و ... مورد استفاده قرار

 می گیرد. این ابزار اندازه گیری مدرج، معمولاً از جنس استیل ضدزنگ ساخته می شوند تا مقاومت مناسبی در برابر سایش و خوردگی داشته باشد و همچنین در طرح ها، اندازه ها و دقت های متنوعی عرضه می گردد. از ویژگی های این ابزار می توان به سرعت و دقت بالای آن در اندازه گیری قطر اشاره نمود. این نوارهای قطرسنج از اهمیت و کاربرد بسیار گسترده ای در صنعت تولید انواع لوله و اتصالات پلاستیکی، فلزی و ... برخوردار هستند و می توان از آنها به عنوان ابزار کنترل کیفی اجتناب ناپذیر در تمامی شرکت های تولیدکننده لوله و اتصالات نام برد که با اهداف کنترل ویژگی های هندسی و ابعادی محصولات تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند. بویژه در اندازه گیری قطر لوله های بزرگ که نتایج حاصل از کولیس ممکن است با خطای زیادی همراه باشند، سیرکومتر وسیله ای مطمئن است که به دلیل خاصیت انعطاف پذیری مناسب، به خوبی حول لوله چرخیده و قطر آن را با دقت بسیار بالایی اندازه می گیرد.

روش و نحوه‌ی خواندن سیرکومتر

به منظور انجام اندازه گیری لازم است نمونه ها کاملا تمیز و عاری از هر گونه زائده برروی سطح نمونه باشند. لذا پس از تمیز کاری محیط نمونه و محلی که باید اندازه گیری شود سیرکومتر را بر روی سطح محیطی نمونه قرار داده و با نیروی مناسب اقدام به کشیدن دنباله سیرکومتر نمایید. یعنی سیرکومتر که به دور لوله پیچیده است باید در تمامی نقاط کاملا با آن مماس باشد و فاصله ای نداشته باشد. تکنولوژی به کار رفته در سیرکومتر محیط اندازه گیری شده را تبدیل به قطر خارجی کرده و عددی که از سیرکومتر می خوانید قطر خارجی میانیگن لوله است.حال نوبت قرائت اندازه بر روی سیرکومتر می باشد.

عددی که صفر ورنیه در مقابل آن قرار دارد و یا از آن گذشته استرا مطابق شکل برحسب میلیمتر و سپس از روی ورنیه، درجات ورنیه را بر حسب دهم میلیمتر پیدا می‌کنیم که درست در برابر یکی از درجات خط کش قرار گرفته باشند. توجه داشته باشید به هنگام قرائت عدد، یک خط از ورنیه با یک خط از خط کش ثابت در یک راستا قرار دارند.

نوار قطر سنج (سیرکومتر) شرکت مهندسی آریانام بر اساس استانداردهای ISO 1167-ASTM D1598 – ISIRI 7175-1 & 2412- ASTM D1599 طراحی و ساخته شده است.

شرکت مهندسی آریانام با بیش از 15 سال سابقه در طراحی و تولید دستگاه های کنترل کیفیت محصولات پلیمری، در سال های اخیر اقدام به طراحی و عرضه دو مدل مختلف سیرکومتر با قابلیت اندازه گیری قطر خارجی در محدوده16mm – 160mm و 16mm – 315mmنموده است. متقاضیان خرید این محصول می توانند جهت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر با واحد ساخت و تولید شرکت آریانام تماس حاصل فرمایند.

شماره تماس:  9- 66911056

(داخلی5، واحد تجهیزات)

 

فروش سیرکومتر، سیرکومتر، سیرکومتر چیست، کاربرد سیرکومتر، انواع سیرکومتر، قیمت سیرکومتر، Circometer

 


تاریخ

دوشنبه 17 خرداد 1400