برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت تولید پی وی سی در آمریکا و اروپا

برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت تولید پی وی سی در آمریکا و اروپا

بر اساس اعلام یکی از مقامامت اجرایی شرکت پتروشیمی وستلیک کمیکال (Westlake Chemical)، این شرکت برنامه دارد طرح های توسعه ای تولید پلی وینیل کلراید یا پی وی سی (PVC) خود در سه مجتمع واقع در لوئیزیانا ایالات متحده و آلمان را تا پایان سال جاری میلادی مورد بهره برداری قرار دهد.

جف هالی، معاون رئیس و خزانه دار وستلیک کمیکال، می گوید: قرار است در سه ماهه چهارم امسال بالغ بر ۷۵۰ میلیون پوند ظرفیت جدید تولید پی وی سی در مدار تولید قرار گیرد. ظرفیت تازه افزوده شده با ارتقاء و رفع مشکلات سایت های یادشده در منطقه گلف کوست ایالات متحده واقع در گیزمر (Geismar) ایالت لوئیزیانا و همچنین اروپا بدست آمده است.

افزایش حجم تولید اخیر در تاسیسات وستلیک واقع در گیزمر لوئزیانا، بورگ هاوزن و گندورف (Gendorf) آلمان، در مجموع سالانه ۳۴۰ هزار و ۱۹۵ تن ظرفیت تازه تولید پی وی سی و ۹۰ هزار و ۷۱۸ تن ظرفیت جدید تولید مونومر وینیل کلراید (vinyl chloride monomer) را به ظرفیت کل این شرکت می افزاید.

وستلیک کمیکال جزئیات سهم هر یک از سه مجتمع از افزایش ظرفیت جدید را منتشر نکرده است. اما منابع آگاه از عملیات این شرکت می گویند که تاسیسات گیزمر بیشترین سهم را از ظرفیت های تازه ایجاد شده به خود اختصاص می دهد.

منبع: نیپنا


تاریخ

شنبه 2 آذر 1398